
Matka varattiin tänä vuonna suht myöhään eli tuossa toukokuussa. Tämä johtui siitä, että rouvan lomat vahvistui oikeastaan silloin ja odoteltiin tarjouksia, mutta eipä kauheammin niitä ollut. Rety ei ole uusi paikka ja siellä onkin käyty yhdistelmällä viikko vuonna 2023. Sitten pari viikkoa oltiin vuonna 2015 eli ihan kauhean monta kertaa ei täällä olle me käyty, porukat pari kertaa enemmän.
Tuttuun tapaan matka on varattu Aurinkomatkojen kautta. Vaikka nyt olisi osaamista säätää eri majoitusten kanssa niin haluttiin taas helppo ratkaisu, jossa on kaikki kuljetuksineen jo hoidettu. Opaspalveluita harvemmin tarvitaan, mutta eipä niiden olemassa olosta haittaa ole. Hotellina on Zannis, jossa ilmeisesti omistajat vaihtuneet aiemmasta. Sijainti on kauempana vanhasta kaupungista, mutta mielenkiintoisia ravintoloita onkin sitten paremmin tuolla puolen. Rantaahan löytyy jokatapauksessa kivenheiton päästä. Kokemuksia voi laitella kommenttiboxiin tai sitten Kreikassa.net foorumille!
Meillä ei ole oikein mitään suunnitelmia tälle reissulla. Ei olla varattu mitään retkiä, autonvuokrauksia tai yhtään mitään. Tiedossa on nyt ainakin ruokaa, juomaa sekä rannalla oloa.
Kaikki, siis ihan kaikki vinkit ovat tervetulleita tuonne kommentteihin!